תקיפה מינית של ילדה

נפגעות ונפגעי הטרדה מינית מתחבטים בשאלה הנ"ל: רבים היו רוצים שהפוגע ייכנס לכלא על מה שעולל להם, רבים אחרים היו רוצים שהפוגע ישלם להם פיצויים על הנזק שגרם להם.

השאלה הינה באיזה ערוץ עדיף לפעול – הפלילי או האזרחי או שניהם?

מידע מפורט על הערוצים הללו תוכלו לקרוא במאמר אחר שלי הנמצא באתר זה, מטרת מאמר זה הינה לתת לכם כלים להבין את  המשמעויות ולהקל עליכם לקבל החלטה. אז מה עדיף? מה כדאי לעשות??

הבחירה באפשרות המתאימה הינה שלך בלבד, בשום אופן אין בדברים אלה המלצה או הכוונה.

 

ההבדלים העיקריים בין הערוץ הפלילי לאזרחי

לכל המעשים הנ"ל יש משמעות פלילית (הקרבנות/הנפגעים זכאים להגיש תלונה במשטרה, המשטרה חוקרת ומגישה ממצאי חקירה לפרקליטות והפרקליטות מחליטה אם להגיש כתב אישום וככל שכן, זוהי תביעה פלילית של המדינה נגד התוקף, כשמעמדם של הקרבנות הינו של מתלוננים בלבד ואין להם כמעט השפעה על כל התהליך) ומשמעות אזרחית [הקרבנות/הנפגעים זכאים לנהל נגד התוקף הליך אזרחי (תביעה או מו"מ מחוץ לכותלי ביהמ"ש) לקבלת פיצויים בעקבות התקיפה המינית והם בעלי מעמד של תובע או תובעת המקנה להם שליטה מלאה על התהליך. הפיצויים יכולים להתקבל גם במסגרת הליכים חוץ משפטיים כמו למשל גישור].

הקרבנות/הנפגעים יכולים לנקוט בהליך הפלילי ו/או בהליך האזרחי, במקביל או אחד לאחר השני, יש לכך משמעויות שונות ומגוונות והשיקולים איך לפעול הינם שיקולים משפטיים ואסטרטגיים שהנפגע או הנפגעת צריכים לקבל ביחד עם עו"ד שזהו תחום מומחיותו.

 

האם אפשר להתנהל במקביל גם בערוץ הפלילי וגם בערוץ האזרחי?

מרגע שנפתחה חקירת משטרה וכל עוד התיק לא נסגר או הסתיים, כל התנהלות במקביל בערוץ האזרחי עלולה להיחשב כשיבוש הליכי חקירה. לכן אם הנפגע כבר הגיש תלונה במשטרה, בד"כ עדיף לא להתחיל עם ההליך האזרחי לפני שמסתיים ההליך הפלילי.

 

 

מה מעדיפים רבים מנפגעי תקיפה / הטרדה מינית?

מנסיוני העשיר, רוב מוחלט מנפגעי הטרדה/תקיפה מינית מעדיף לפעול לקבלת פיצוי כספי חוקי מקסימלי באמצעות ההליך האזרחי, מבלי לנקוט בהליך הפלילי, וזאת לנוכח משמעויות והשלכות של שונות של ההליך הפלילי.

לתשומת לב: האמור לעיל אינו מהווה המלצה שלא לנקוט בהליך פלילי ו/או לעכב אותו ו/או לנצל אותו בדרך כזו או אחרת לטובת האינטרסים של הנפגע.

 

נפגעתי מינית- מה עושים עכשיו?

מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ משפטי אישי אצל עו"ד שהוא מומחה בתחום ייצוג נפגעי הטרדה/תקיפה מינית/עבירות מין (ובשום אופן לא להסתמך על מאמר כזה או אחר בלבד).

כעו"ד העוסק מזה שנים במלוא זמני בייצוג נפגעות ונפגעי תקיפה מינית, הטרדה מינית, עבירות מין, לרבות אונס, מעשה סדום או מעשים מגונים, אני עוסק במקרים קשים אלה ברמה יומיומית. בפגישה כאמור, אאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשות הנפגע ואעזור לנפגע לגבש בעצמו את הפתרון המועדף עליו בהתאם לרגישויות הרבות הקיימות אצלו ולמאפייני מקרה.

 

באיזה עו"ד לבחור?

בחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים הינה קריטית ביותר. לא די להגיע למסקנה שמבחינה מקצועית יש לעו"ד את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג עבורך תוצאות טובות, חשוב לא פחות שלעו"ד  הנבחר תהא מבחינה אנושית היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הטרדה מינית מילולית

נאמר בספר משלי: "החיים והמוות ביד הלשון" והכוונה היתה שבכוחן של מילים להרוס את חייו של אדם, לפגוע בו בכל דרך אפשרית, לביישו, לבזותו, להשמיצו,

קרא עוד »
פיצויים על הטרדה מינית

את מסכת ההטרדות המשפילות במקום העבודה יש להפסיק מייד ובכל דרך חוקית אפשרית. יחד עם זאת, למרות התקנות הקבועות בחוק, במקרים רבים מעסיקים אינם מטפלים

קרא עוד »
משרד עו"ד תקיפה מינית

תקיפה מינית היא כל מעשה או פעולה בעלי אופי מיני שנעשים בניגוד לרצון החופשי. משרדו של עו"ד דורון ויינרייך הוא משרד עו"ד תקיפה מינית, אשר תחום

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן