תקיפה מינית

במקרים שלפניכם כל הנפגעות והנפגעים עברו תקיפה מינית שבמהלכה, התוקף נגע בגופם נגיעות אסורות. התוקף יכול להיות אדם זר ובהרבה מקרים התוקף הינו אדם שהמותקף מכיר אותו על רקע מקצועי, או חברי או כבן משפחה או בנסיבות אחרות. כל המקרים המזעזעים המובאים כאן הם חלק קטן ממקרים שטיפלתי בהם כעו"ד, לאחר שבחרתי לפני שנים להתמקד בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין.

 

7 מקרים של תקיפה מינית:

  • "הלכתי לעיסוי ובמהלך העיסוי המעסה הסיט לי את התחתונים והחדיר את לשונו לאיבר המין שלי. קפאתי ולא ידעתי איך לעצור אותו".
  • "הייתי בטיפול ברפואה משלימה והמטפל החדיר לי אצבעות במהלך הטיפול… נכנסתי למצב של הלם ואני בכלל לא זוכרת איך הגעתי הביתה".
  • "כשהייתי בן 7 חבר של אבא שלי לקח אותי לבריכה וכשהיינו במלתחות הוא הפשיט אותי ונגע לי באיבר המין עם הפה שלו…. בתור ילד קטן בכלל לא הבנתי שזה לא בסדר".
  • "המורה שלי בא אלי הביתה כדי לעזור לי לעשות שיעורי בית ואז הוא חיבק אותי והכניס לי ידיים לתוך התחתונים ואז הוא הפשיט אותי ושכב עלי וליטף אותי… רק אחרי שנים הבנתי שזה לא היה בסדר".
  • "הפסיכולוג שלי הסביר לי שהסיבה לבעיות שלי עם בעלי היא שאני לא משוחררת ושהוא ילמד אותי להשתחרר והוא ביקש שאשכב על המיטה והתחיל לגעת בי בכל מיני מקומות מוצנעים. רציתי למות…"
  • "הרופא שלי התחיל לגעת לי במקומות שבכלל לא קשורים לבעיה שלי ולתחום ההתמחות שלו. עד שהבנתי מה הוא עושה היה מאוחר מידי. סמכתי עליו כי הוא הרופא והוא חילל לי את הפרטיות ונגע בי כאילו זה חלק מהבדיקה. אני לא מאמינה שזה קרה לי…!"
  • "אבא שלי נכנס בלילה למיטה שלי ושכב על ידי והתחיל ללטף אותי, אחר כך הוא התחיל לגעת לי בפיפי עם היד ועם הפה ואמר לי שזה יעשה לי נעים…. הייתי ילדה קטנה ולא ידעתי שלאבא אסור לעשות ככה לילדה שלו…".

 

תקיפה מינית – תביעה פלילית

לכל המקרים הנ"ל יש היבט פלילי (הנפגע או הנפגעת זכאים להגיש תלונה במשטרה, המשטרה חוקרת ומגישה ממצאי חקירה לפרקליטות והפרקליטות מחליטה אם להגיש כתב אישום וככל שכן, זוהי תביעה פלילית של המדינה נגד התוקף, כשמעמדם של הנפגעים הינו של מתלוננים בלבד ואין להם כמעט השפעה על כל התהליך) והיבט אזרחי (הנפגע או הנפגעת זכאים להגיש תביעה אזרחית נגד התוקף לקבלת פיצויים ממנו בעקבות התקיפה המינית. כאן מעמדם הוא של תובע או תובעת ויש להם שליטה מלאה על התהליך. הפיצוי יכול להתקבל גם במסגרת הליכי נוספים – למשל גישור).

הנפגע או הנפגעת יכולים לנקוט בשני ההליכים, במקביל או אחד לאחר השני, יש לכך משמעויות שונות ומגוונות והשיקולים איך לפעול הינם שיקולים משפטיים ואסטרטגיים שהנפגע או הנפגעת צריכים לקבל ביחד עם עו"ד שזה תחום מומחיותו.

הבלגה, הרכנת ראש ורגשי אשם משרתים רק את הפוגע. אין סיבה בעולם שהוא לא ישלם על הפגיעה בכם ובכבודכם ביוקר ובהקדם האפשרי! החזירו לעצמכם את השליטה במצב ובצעו כבר עכשיו את הצעד הראשון. פנו אלינו ונגבש עבורכם את המהלך הדיסקרטי המתאים ביותר למקרה ולאינטרסים שלכם.

 

עורך דין לתקיפה מינית

לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד שתחום מומחיותו הינו ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית ותקיפה מינית, כעו"ד העוסק במלוא זמני בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית ובכללם לא מעט נפגעות ונפגעי תקיפה מינית, אני עוסק בפרשיות כאלו ברמה יומיומית. מיותר לציין את החשיבות הרבה של התמצאות בפרטים הקטנים של החוק והפסיקה בתחום זה – הרבה פעמים ההבדל בין הצלחה לכישלון מצוי בפרטים הללו.

לכן באפשרותי לעזור לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית לאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה שקרה להם ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשותם וכן לעזור להם לגבש את הפתרון המועדף עליהם בהתאם לרגישויות הרבות הקיימות אצלם ולמאפיינים של אותו מקרה.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
מעשים מגונים

מיצוי הדין עם מבצע מעשה מגונה לכל מעשה מגונה יש היבט פלילי והיבט אזרחי, המאפשרים לקורבנות למצות את הדין עם הפוגע. עורך דין דורון ויינרייך, המייצג אך

קרא עוד »
הטרדה מינית בצבא

"אחת מכל 8 חיילות בצה"ל דיווחה השנה על הטרדה מינית בצבא". כך בכתבתו של מתן חצרוני, כתב חדשות 2 באינטרנט, חדשות 2, שפורסמה ב 03/02/14. עפ"י

קרא עוד »
עורך דין הטרדה מינית בעבודה

כיצד להתמודד עם סיטואציה של הטרדה מינית בעבודה? במקרה הפחות גרוע, הטרדה מינית בעבודה מתחילה במחמאות החורגות מגבול הטעם הטוב שדי מהר עוברות את הגבול

קרא עוד »
תביעה על הטרדה מינית

כל הטרדה מינית באשר היא פוגעת קשות בקורבן ולא כל שכן כאשר המעשים מתבצעים במסגרת מקום העבודה שרובנו נמצאים בו חלק גדול מחיינו הבוגרים, תלויים

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן