תביעה על הטרדה מינית

כל הטרדה מינית באשר היא פוגעת קשות בקורבן ולא כל שכן כאשר המעשים מתבצעים במסגרת מקום העבודה שרובנו נמצאים בו חלק גדול מחיינו הבוגרים, תלויים בו ובמנהליו בפרנסתנו ובהתפתחותנו האישית ואמור להיות מתחם נקי מהטרדה מינית ששוררים בו יחסי אמון, והוא מגן על עובדיו.

תביעה על הטרדה מינית – הגשת תביעה אזרחית

כאשר עובדת (קורה גם לעובדים אבל פחות) נתקלת בהטרדה מינית מצד מנהלים או עמיתים, לעיתים קרובות יחסי המרות והמבנה ההיררכי של הארגון מעמידים בפניה קשיים עצומים והיא זוכה לכתף קרה מצד קולגות, מנהלים והגורמים האמורים לטפל בתלונתה. מול שתיקה והסתרה שלא מובילות לפתרון הבעיה ואף מחמירות אותה, קיימות דרכים חוקיות לבוא חשבון עם הגורמים הפוגעים ולקבל פיצוי על הנזקים והסבל – באמצעות תביעה על הטרדה מינית בעבודה.

החשיבות הרבה של בקשה לייצוג משפטי בשלב מוקדם

נפגעות הטרדה מינית בעבודה רבות שפנו למשרד עו"ד ויינרייך ושות' בחרו להפסיק לשתוק. אל המשרד מומלץ לפנות בשלב מוקדם ככל האפשר ואפילו לפני תחילת הטיפול המשמעתי בארגון עצמו. זאת מאחר שייצוג מטעם עורך דין עשוי בהחלט להוביל להתייחסות רצינית יותר מטעם הגורמים האחראיים, ולגרום להם ההטרדות לטפל ביעילות וללא דיחוי במטריד ובבירור התלונה.

כמו כן, במקרים רבים, גם מקום העבודה עצמו מפר את החוק ולא מקיים חובות המוטלים עליו עפ"י החוק. עו"ד ויינרייך יסייע לפונים להבין אם היתה הפרה גם מצד מקום העבודה וככל שכן, יבהיר לפונים מה הפיצוי שהם זכאים לו עפ"י החוק. בנוסף, עורך דין ויינרייך יסייע לנפגעת בהליכים שונים לקבלת פיצויים מחוץ לכותלי בית הדין, כגון גישור ופשרה, במידה שהיא מעוניינת להימנע מההליך המשפטי עקב נסיבות אישיות. מעבר לכך, ניתן כמובן להגיש תביעה על הטרדה מינית לבית הדין לעבודה ובכך לנסות לקצר את הסבל המתמשך.

סוגי התביעות על הטרדה מינית

  • תביעה על הטרדה מינית בעבודה ניתן להגיש כנגד אדם שהתייחס לנפגעת בהתייחסויות בעלות גוון מיני, החל במגע פיזי ממשי ועד לשאלות, בדיחות, מחמאות והעברת מסרים במחשב או במכשיר הנייד.
  • כמו כן, תביעת הטרדה מינית המוגשת לבית הדין לעבודה עשויה להינקט גם כנגד מעסיקים שהפרו את חובתם החוקית, החל באי פרסום תקנון ואי מינוי אחראית למניעת הטרדה מינית, דרך השתהות בטיפול וכמובן במקרים של התנכלות כמו הרעה בתנאי העבודה ואף פיטורין.

תביעה על הטרדה מינית בעבודה – הפיצוי הכספי

יש לציין כי מדובר בתביעות העשויות להגיע לסכומים גבוהים מאוד, בהן הפיצוי ללא הוכחת נזק עשוי להגיע עד 120,000 ₪ לכל מעשה הטרדה מינית נפרד שבית הדין מחליט להתייחס אליו בנפרד בתוך אותה פרשה, או פיצוי עם הוכחת נזק בהתאם לנזק ספציפי שנגרם לנפגעת.

תביעה על הטרדה מינית במקום העבודה – נטל רגשי כבד

תביעת הטרדה מינית בעבודה עשויה להיות ארוכה ומורכבת, כאשר מול מילתה של המתלוננת עומדת מילתו של מנהל או עמית בארגון. לכן, על פי ניסיוננו אין תחליף למשרד שתחום זה מהווה את מוקד פעילותו, ויודע כיצד לאסוף את הראיות ולהציגן בבית הדין באופן שאינו משתמע לשתי פנים. כמו כן, אנו מכירים היטב ברגישות העצומה הכרוכה בתביעות אלו, ובוודאי כאשר העובדת ממשיכה להגיע למקום התעסוקה. לכן, ליווי אישי, אמפטי וקרוב הוא אבן יסוד בטיפול בלקוחותינו, כמו גם מתן מענה לכל שאלה ודאגה המתעוררות לאורך התקופה.

לסיכום

המידע באתר זה רלוונטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה ואמפטית עם עורך דין שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. חייגו אלינו לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך.

עו"ד דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עו"ד דורון ויינרייך הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
דילוג לתוכן