עו"ד דורון ויינרייך
A
A
A
A
יצירת קשר
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
השאירו פרטים
פנייתכם נשמרת בסודיות מוחלטת
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
או התקשרו: 077-231-9097
עד 18:00, ללא סופי שבוע וחגים
פנייתכם נשמרת בסודיות מוחלטת
wein2

שאלות תשובות

צריכים ייעוץ מקצועי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
פנייכתם נשמרת בסודיות מוחלטת.
האם הליך פלילי צריך לבוא לפני הליך אזרחי?
ממש לא! הנפגע רשאי שלא להגיש כלל תלונה במשטרה וזכותו המלאה לנהל נגד הנפגע הליך אזרחי בלבד (הליך לקבלת פיצויים). במקרים רבים צעד כזה הרבה יותר הגיוני ונכון מבחינתו.
נפגעתי מינית כשהייתי בת 8. היום אני בת 34 . האם מאוחר לי מידי לפעול לקבלת פיצויים ממי...
לא מאוחר מידי!! במקרים של פגיעה מינית בקטינים ההתיישנות האזרחית לא חלה עד גיל 35. מומלץ כמובן לא להמתין לרגע האחרון ואולם ניתן לנקוט בצעדים חוקיים עד גיל 35 ובמקרים חריגים גם לאחר מכן.
נפגעתי מינית ואין לי בכלל ראיות נגד הפוגע. כדאי בכלל לעשות עם זה משהו?
בוודאי!!! מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ משפטי. במקרים רבים ניתן להתגבר על הבעיה הראייתית ולגרום לפוגע לשלם על מעשיו במלוא החומרה האפשרית.
התיק הפלילי נגד הפוגע נסגר מחוסר ראיות. האם הכל אבוד?
לא ולא! זה כמעט חסר משמעות מבחינת התיק האזרחי. משמעות סגירת תיק פלילי מחוסר ראיות הינה שלא ניתן להוכיח את הטענות ברמה של "מעבר לספק סביר" כנדרש בתיק פלילי (קרוב ל100%). לעומת זאת בתיק אזרחי נדרשת רמת הוכחה של 51% ומעלה וזה אומר שגם אם התיק הפלילי נסגר, עדיין יכול להיות שמה שיש בתיק הינו הרבה מעבר למה שצריך על מנת שהפוגע ישלם פיצויים לנפגע.
מה זו פגישת ייעוץ אצלך?
מדובר בפגישה מאד חשובה שבה אני לומד ממך את כל פרטי הפרשה ולאחר מכן משקף את כל המשמעויות המשפטיות, את אפשרויות הפעולה ומציע את האסטרטגיה להשגת המטרה שבחרת. לא פחות חשוב מזה: פגישת הייעוץ מאפשרת לך להתרשם ממני מבחינה מקצועית ומבחינה אנושית ואז לקבל החלטה אם להפקיד בידי את הטיפול בנושא כל כך קריטי מבחינתך.
כמה זמן נמשך ההליך האזרחי
מאד תלוי באופי המקרה ובהרבה מאד משתנים. ההליך יכול לקחת בין מספר חודשים (ככל שניתן להגיע בהליך בלתי פורמלי להסכם שבמסגרתו הפוגע ישלם פיצויים גבוהים לנפגע) לבין כשנתיים ויותר (ככל שצריך להגיש ולנהל תביעה פורמלית)
חשוב לי מאד לפעול נגד הפוגע אבל חשוב לי יותר לשמור על הפרטיות שלי ולקיים הליך שבמסגרתו...
בוודאי שזה אפשרי. ההליך הבלתי פורמלי מתקיים ברגישות רבה ובמטרה לשמור על דיסקרטיות מלאה ולהבטיח סודיות גם לאחר סיומו. במקרים בהם המצב מחייב לפתוח בהליך הפורמלי, ביהמ"ש מתבקש לאשר את ניהול התיק בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום ועפ"י דין זה מה שקורה בד"כ.
המנהל שלי בעבודה מטריד אותי מינית. האם עלי להתפטר?
מה פתאום !! אין סיבה בעולם שאת תשלמי את המחיר שהוא צריך לשלם. יש דרכים רבות לפעול נגדו וצריך לעשות את זה חכם ולאחר ייעוץ משפטי ואסטרטגי.
המנהל שלי מציע לי הצעות מיניות. לא דרשתי ממנו שיפסיק ורק התעלמתי ממנו. האם זו הטרדה...
הטרדה מינית!! ביחסי מרות אין חובה להראות למטריד שאדם אינו מעוניין בהצעות האמורות.
עמית בעבודה מציע לי הצעות מיניות. התעלמתי ממנו ולא דרשתי שיפסיק. האם זו הטרדה מינית?...
לא הטרדה מינית. ההצעות יהפכו להטרדה מינית רק אם תבהירי למציע שאת לא מעוניינת בהן והוא ימשיך להציע אותן
התלוננתי על הטרדה מינית במקום העבודה ולאחר זמן מה פיטרו אותי. האם זה חוקי?
לא חוקי- ככל הנראה מדובר בהתנכלות (אלא אם הפיטורים היו בתום לב ומטעמים ענייניים ומוצדקים שמנותקים לחלוטין מהתלונה על ההטרדה המינית) .
עברתי הטרדה מינית במקום העבודה, אין לנו תקנון ולא ידעתי למי להתלונן אז פניתי למנכ"ל...
מקום העבודה הפר את החוק שמחייב מקום עבודה לפרסם תקנון למניעת הטרדה מינית, למנות אחראי/ת מטעמו לנושא של הטרדה מינית (שרק הוא מוסמך לקיים את הבירור של התלונה עפ"י כללים ברורים המפורטים בתקנות החוק), למסור למתלונן הודעה בכתב על תוצאות הבירור תוך פרק זמן קצר ועוד. המנכ"ל שלך פעל בניגוד לתקנות החוק וגם מקום העבודה אחראי לנזקים שהמטריד גרם לך
אני מהמגזר החרדי ויש לי חשש לחשוף ולהיחשף. מה עושים?
אני מטפל במקרים רבים במגזר החרדי ויש לי את הרגישות והניסיון בטיפול במקרים אלו. עד כה ברוך השם לא קרו תקלות ואין סיבה שיקרו גם בהמשך.
כשהייתי בגיל 14, היתה לי מערכת מינית עם המורה שלי. אמנם לא יזמתי אך זה מאד החמיא לי...
מדובר בהטרדה מינית חמורה ביותר מצד המורה שלך. הסכמה מצד קטין אינה הסכמה חופשית ואין לה משמעות, כמו גם הסכמה תחת יחסי מרות בין מורה לתלמיד.
האם החוק למניעת הטרדה מינית מתייחס באופן שונה לגברים ונשים?
אין כל הבדל והחובות החוקיות זהות ביחס לגברים ונשים כאחד.
עברו למעלה מ 6 שנים מהמקרה. האם אבוד לי?
לא. ההתיישנות חלה רק לאחר 7 שנים (וכשהפגיעות המיניות בוצעו בקטין - ההתיישנות לא חלה עד הגיעו לגיל 35). מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בדחיפות.
המנכ"ל שלי בעבודה קיים איתי יחסי מין במשך שנים במהלך יום העבודה במשרד ובמחסן. לא הבעתי...
מדובר בבעילת אישה ללא הסכמתה החופשית שמשמעותה אינוס!! המנהל שלך פגע בך מינית באופן חמור ביותר. יש גם צורך לבדוק אם מקום העבודה קיים את החובות החוקיות החלות עליו. פני לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי.
יש לך ניסיון בטיפול במקרים שקרו בחברה הערבית או הדרוזית?
כן בוודאי. הטיפול מותאם מאד למאפיינים הייחודיים ומבוצע ברגישות רבה.
הפוגע אדם מאד מקושר ורב עוצמה ומיוצג על ידי עוה"ד הטובים ביותר. האם זו בעיה?
להיפך!! ככל שבצד השני יש עו"ד טוב יותר כך גדל הסיכוי לסיים את התיק טוב יותר ובהליך קצר יותר. עוצמתו הכלכלית של הפוגע או קשריו הינם חסרי משמעות לחלוטין.