פיצויים על הטרדה מינית

תביעת פיצויים על הטרדה מינית

תביעת פיצויים על הטרדה מינית הינה חלק מהליך אזרחי שכל נפגעת ונפגע זכאים לו.

הטרדה מינית אפשרית במסגרת מקום העבודה, במשפחה, במהלך טיפול רפואי או פסיכולוגי. תביעה כזו מוגשת כנגד האדם הפוגע ובסופו של הליך משפטי נפסק נגד הפוגע פסק דין שבמסגרתו נפסק סכום פיצוי שהפוגע צריך לשלם לנפגע. לפיצוי הנפגעים ניתן להגיע פעמים רבות גם באמצעות הסכם פיצוי מחוץ לכותלי בית המשפט – הליך שיש לו יתרונות רבים ובמקרים רבים ניתן לסיים בכך את הפרשה בין הצדדים.

חובות מעסיק למניעת הטרדה מינית במקום העבודה

כשמדובר על הטרדה מינית בעבודה, החוק מטיל על מעסיק חובות לפעול באופן ממשי למניעת ההטרדות, לפרסם את התקנון העוסק בכך, למנות גורם אחראי לטיפול בתלונות וכמובן לטפל בהן בצורה יסודית. אם מסיבה זו או אחרת המעסיק לא נקט באמצעים אלו, הוא הפר את החוק וניתן בהחלט לתבוע ולחייב גם אותו בתשלום פיצויים על הטרדה מינית וכשהוא פוגע במתלונן או באדם אחר עקב התלונה- ניתן לתבוע גם על התנכלות.

 

פיצויים כספיים על הטרדה מינית ללא הוכחת נזק

עד לשנת 2013 ניתן היה לתבוע פיצויים על הטרדה מינית, עד לסכום של 50 אלף שקלים (בערכי 1998) ללא הוכחת נזקים. ואולם, מאחר שמדובר בסכומים נמוכים יחסית בהשוואה לעוצמת הפגיעה המינית, למורכבותו של ההליך ולאי הנעימות הכרוכה בו, נטו מתלוננות רבות לוותר על תביעת פיצויים על הטרדה מינית.

כתוצאה מכך עבר תיקון המעלה את סכום הפיצוי המקסימאלי ללא הוכחת נזק עד 120,000 ₪ לכל מעשה הטרדה מינית נפרד שלבית הדין או לביהמ"ש יש סמכות להתייחס אליו בנפרד בתוך אותה פרשה. המשמעות היא שניתן לתבוע את האדם הפוגע ואת המעסיק בסכומים אלו, מבלי להביא בפני בית הדין או בית המשפט ראיות לגובה הנזק. כמו כן במקרים בהם ניתן להוכיח נזק גבוה, ניתן לתבוע פיצויים על הטרדה מינית עם הוכחת נזק ואז יש להוכיח את הנזק.

 

הוכחת נזקים

לצד האפשרות לתבוע פיצויים ללא הוכחת נזק בסכום מקסימאלי של עד 120,000 ₪ לכל מעשה הטרדה מינית שבית הדין או בית המשפט מחליט להתייחס אליו בנפרד בתוך אותה פרשה. ניתן לתבוע פיצויים הרבה יותר גבוהים מ-120,000 ₪ על ידי הוכחת נזקים ספציפיים.

לדוגמא, נזקים נפשיים והוצאות על טיפולים פסיכולוגיים. כלומר, באופן שכזה פיצויים על הטרדה מינית עשויים להגיע לסכומים גבוהים מאוד והרבה מעל ל- 120 אלף שקלים, המסייעים לנפגעת לעבור בצורה נוחה יותר את התקופה הקשה ממילא.

 

חשוב לפנות לעורך דין שהוא מומחה בתחום הטרדה מינית ורצוי מאד למי שמייצג רק נפגעות ונפגעי הטרדה מינית וזהו עיסוקו היחיד

מטבע הדברים, תביעות העוסקות בסיטואציות של הטרדות מיניות הינן רגישות ומורכבות, ודורשות התנהלות נבונה. הדבר נכון לא רק לגבי הייצוג בבתי משפט אלא לא פחות גם בייחס לניהול מו"מ, גישור ופשרות מחוץ לכותלי בית המשפט.

איך לבחור בעורך דין המתאים ביותר?

חשוב להקפיד שבחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים תהא לאחר שהגעת למסקנה שמבחינה מקצועית יש לאותו עו"ד את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה שלך ומבחינה אנושית יש לו את היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה.

עורך דין דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית  ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר.

תאמו פגישה עם עורך דין דורון ויינרייך כבר בימים הקרובים.

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך.

עו"ד דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עו"ד דורון ויינרייך הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.

צרו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
דילוג לתוכן