עורך דין לעבירות מין

כאשר מדובר בעבירות מין שמהוות את אחת הפגיעות הקשות ביותר בגוף ובנפש, אם לא הקשה ביותר! חשוב לפנות לעורך דין לעבירות מין.

 

מהי עבירת מין?

 עבירות מין הינן מעשים מיניים הנעשים באדם אחר ונעות על פני טווח חומרה שבצידו האחד העבירות המילוליות שנחשבות לעבירות היותר קלות ובצידו השני מעשים כמו אינוס ומעשי סדום הנחשבים לעבירות היותר חמורות. בין שני קצות הטווח הזה קיימות עבירות נוספות כמו למשל מעשה מגונה.

 

מהו מעשה מגונה?

 מעשה מגונה מוגדר בחוק כמעשה לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים ובדרך כלל כולל נגיעות אסורות בגופו של אדם שאינן עולות כדי אינוס או מעשה סדום. יחד עם זאת מעשה מגונה אינו מחייב נגיעות ויש מעשים הנחשבים כמעשה מגונה מבלי שנכללות בהם נגיעות אסורות כמו למשל התערטלות או צילום אדם בשירותים.

 

תביעת פיצויים על ידי עו"ד לעבירות מין

לכל המעשים הנ"ל יש משמעות פלילית (הקרבנות/הנפגעים זכאים להגיש תלונה במשטרה, המשטרה חוקרת ומגישה ממצאי חקירה לפרקליטות והפרקליטות מחליטה אם להגיש כתב אישום וככל שכן, זוהי תביעה פלילית של המדינה נגד התוקף, כשמעמדם של הקרבנות הינו של מתלוננים בלבד ואין להם כמעט השפעה על כל התהליך)

ומשמעות אזרחית [הקרבנות/הנפגעים זכאים לנהל נגד התוקף הליך אזרחי (תביעה או מו"מ מחוץ לכותלי ביהמ"ש) לקבלת פיצויים בעקבות התקיפה המינית והם בעלי מעמד של תובע או תובעת המקנה להם שליטה מלאה על התהליך. הפיצויים יכולים להתקבל גם במסגרת הליכים חוץ משפטיים כמו למשל גישור].

הקרבנות/הנפגעים יכולים לנקוט בהליך הפלילי ו/או בהליך האזרחי, במקביל או אחד לאחר השני, יש לכך משמעויות שונות ומגוונות והשיקולים איך לפעול הינם שיקולים משפטיים ואסטרטגיים שהנפגע או הנפגעת צריכים לקבל ביחד עם עו"ד שזהו תחום מומחיותו.

 

פנייה למומחה בתחום עבירות מיניות – עו"ד לעבירות מין

בכל תחום משפטי יש אוקיאנוס של מידע שקריטי שעו"ד יכיר אותו: ישנם חוקים ותקנות שחשוב להכיר כל אות ופסיק בהם, יש אין סוף פסקי דין רלבנטיים שחשוב להכיר כל שורה בהם ויש את הנסיון המצטבר ממאבקים בתחום זה עם הצד השני. התוצאה המשוקללת של כל אלה הינה יתרון משמעותי לעומת כל עורך דין שאינו מומחה בתחום ועוסק אך ורק בתחום זה. לעו"ד מומחה בתחום יש ארגז כלים הנותן לו יתרון משמעותי לעומת עו"ד שאינו כזה והוא יכול לייצג את נפגעי ונפגעות עבירות מין בצורה הנותנת להם סיכוי טוב יותר לתוצאה טובה יותר.

 

איך בוחרים עורך דין לעבירות מין?

חשוב להקפיד שבחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים תהא לאחר שהגעת למסקנה שמבחינה מקצועית יש לאותו עורך דין את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה שלך ומבחינה אנושית יש לו את היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה. למסקנות הללו כדאי להגיע רק לאחר פגישה אישית עם אותו עורך דין.

המאמר נכתב על ידי עורך דין דורון ויינרייך, המתמחה ועוסק אך ורק בייצוג נפגעי ונפגעות עבירות מין והטרדות מיניות. היכנסו וצפו בהמלצות הכנות של מי שכבר קיבלו סיוע. או צרו איתנו קשר בטלפון לעזרה וייצוג משפטי.

 

לסיכום

המידע באתר זה רלוונטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה ואמפטית עם עורך דין שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. חייגו אלינו לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
עדויות תקיפה מינית בגוש קטיף

לתוך המציאות היומיומית של חיינו השתרבבה לה מציאות שאסור להשלים איתה, ובה נשים (בדרך כלל) הפכו למעין  מטרה נעה במטווח, שמטרידים מיניים למיניהם מנסים עליה

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן