עבירות מין וחשיבות בחירת עורך דין מתאים

עבירות מין הן מהעבירות היותר קשות בספר החוקים ולטעמי ללא ספק הקשות ביותר. אין הבדל בין רצח בפועל לבין רצח של הנפש ושל הכבוד באמצעות ההשפלה והביזוי של נפגעת עבירות המין והפיכה לחפץ מיני תוך שלילת האוטונומיה שלה, שליטתה בגופה ובמיניותה, פלישה לאינטימיות שלה ועוד.

 

קורבנות עבירות מין "מצולקות" במקרים מסויימים לכל החיים

במובנים מסוימים, במקרה של רצח בפועל מצבו של הקורבן עדיף לעומת מצבה של נפגעת עבירות מין שמצולקת באופן קשה ביותר עד סוף ימי חייה והפגיעה המינית ממשיכה לתת את אותותיה ההרסניים כמעט בכל תחום של חייה: חייה האישיים נפגעים, יכולתה לקיים חיי זוגיות נפגעת, יכולת ההנאה שלה מחיי מין נפגעת, היכולת שלה לקיים חיים נורמליים נפגעת ועוד.

הרוב המוחלט של הנפגעים מעבירות מין הן נשים ולכן למרות שגם גברים נפגעים מעבירות מין, אני מרשה לעצמי לדבר כאן על הקורבנות בלשון נקבה בלבד למרות שהכוונה לשני המינים כאחד.

 

החשיבות של בחירת עורך דין מתאים לעבירות מין

לא ניתן לייצג נפגעות עבירות מין מבלי להבין לעומק שנפגעת עבירות מין אינה נפגעת גניבה או נפגעת תאונת דרכים (שראויות כמובן לטיפול המקצועי הטוב ביותר) ושהטיפול הנכון והראוי בנפגעת עבירות מין דורש רמה מקצועית עליונה ולא פחות מכך גם השקעה של הרבה לב ונשמה ואמפטיה ותמיכה ועוד הרבה מעבר לכך, שצריכות לבוא לידי ביטוי בליווי מסור וצמוד –  לפעמים כמה פעמים ביום.

 

ההיבט האזרחי מול ההיבט הפלילי

לעבירות מין הפליליות יש גם היבט אזרחי. בעוד ההיבט הפלילי מתבטא בענישה עפ"י חוק העונשין בעיקר (ענישה כמו מאסר, עבודות שירות, מאסר על תנאי וכו') ההיבט האזרחי בא לידי ביטוי בפיצוי כספי.

לנפגעת עבירות המין יש את החופש להחליט אם היא פועלת במישור הפלילי, או במישור האזרחי או בשניהם יחד. על מנת שהנפגעת תוכל לקבל החלטה כיצד היא פועלת חשוב ביותר שהיא תדע מה המשמעות של כל הליך, איך הוא משפיע או לא משפיע על ההליך האחר, מה הסיכויים ומה הסיכונים של כל הליך וכמובן מה ההשפעה של ההליכים הננקטים על ההליכים האחרים שטרם ננקטים או שננקטים במקביל.

 

המורכבות שבתחום

התחום של עבירות מין הינו תחום מורכב וסבוך וחשוב מאד לשלוט בכל הפרטים, להכיר את הפסיקה הרלבנטית שמתקבלת בבתי המשפט יום יום. מורכבות הפגיעה ומורכבות הענין מובילות בהכרח למסקנה שאין להפקיר את הטיפול בידי מי שאינו מומחה בתחום. בחירת עו"ד בתחום זה עפ"י קרבה גאוגרפית ו/או מחיר עלולה להתברר בדיעבד כצעד שגוי שמחירו עצום.

על מנת להימנע מכך ולמקסם את הסיכויים חשוב מאד שנפגעת עבירות מין תמסור את הטיפול בעניינה אך ורק לעורך דין  שזהו תחום מומחיותו  והוא מקצוען ומסור ומסוגל ללוות את נפגעת העבירה בצורה הטובה ביותר.

עורך דין דורון ויינרייך מייצג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית ועבירות מין וזהו תחום התמחותו הבלעדי. עורך דין ויינרייך אינו מייצג את הפוגעים ובחירתו לייצג את הנפגעות והנפגעים בלבד מביאה לידי ביטוי את עולם ערכיו ואת דרכו הייחודית בייצוגם, עליה ניתן ללמוד היטב ממכתבי התודה וההערכה הרבים שעו"ד ויינרייך מקבל מהם.

 

לסיכום

המידע באתר זה רלוונטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה ואמפטית עם עורך דין שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. לחצו כאן לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
פיצויים על הטרדה מינית

את מסכת ההטרדות המשפילות במקום העבודה יש להפסיק מייד ובכל דרך חוקית אפשרית. יחד עם זאת, למרות התקנות הקבועות בחוק, במקרים רבים מעסיקים אינם מטפלים

קרא עוד »
החוק למניעת הטרדה מינית

לתוך המציאות היומיומית של חיינו השתרבבה לה מציאות שאסור להשלים איתה, ובה נשים (בדרך כלל) הפכו למעין  מטרה נעה במטווח, שמטרידים מיניים למיניהם מנסים עליה

קרא עוד »
הטרדה מינית מילולית

נאמר בספר משלי: "החיים והמוות ביד הלשון" והכוונה היתה שבכוחן של מילים להרוס את חייו של אדם, לפגוע בו בכל דרך אפשרית, לביישו, לבזותו, להשמיצו,

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן