מעשים מגונים

מיצוי הדין עם מבצע מעשה מגונה

לכל מעשה מגונה יש היבט פלילי והיבט אזרחי, המאפשרים לקורבנות למצות את הדין עם הפוגע. עורך דין דורון ויינרייך, המייצג אך ורק נפגעות ונפגעי הטרדה ותקיפה מינית, כותב מאמר זה, משקיע את כל מרצו ברמה יומיומית במטרה לסייע לנפגעות ולנפגעים. ההליך האזרחי מטרתו להשיג פיצויים כספיים מהמטריד או הפוגע. לייעוץ עם עורך דין ניתן ליצור קשר או להשאיר פרטים כאן באתר.

הבלגה, הרכנת ראש ורגשי אשם משרתים רק את הפוגע. אין סיבה בעולם שהוא לא ישלם על הפגיעה בכם ובכבודכם ביוקר ובהקדם האפשרי! החזירו לעצמכם את השליטה במצב ובצעו כבר עכשיו את הצעד הראשון. פנו אלינו ונגבש עבורכם את המהלך הדיסקרטי המתאים ביותר למקרה ולאינטרסים שלכם.

החוק למניעת הטרדה מינית קובע כי הטרדה מינית הינה אחד מ-6 המעשים האלו:

 1. סחיטה באיומים כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני.
 2. מעשים מגונים.
 3. הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות.
 4. התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות.
 5. התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית.
 6. פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו.

הגדרת מעשה מגונה

מעשה מגונה מוגדר עפ"י החוק כ"מעשה לשם גירוי, סיפוק, או ביזוי מיניים".

 

מה מסתתר מאחורי המילים "מעשה מגונה"?

 • המנהל שמחבק חיבוק "אבהי" ו"תומך" כי הוא מאד "שמח", כמה פעמים ביום, לראות את אחת העובדות שלו…
 • המנהל שמקפיד לעמוד צמוד מאחורי כיסא המזכירה רק בשביל להראות לה איך עושים משהו במחשב ו"על הדרך" גם שם לה יד על הכתף…
 • הרופא שבמהלך בדיקה של פציינטית "בודק" בגופה איברים שהוא לא אמור לבדוק…
 • המעסה שמחליט להרחיב את שטח העיסוי בגופה של המטופלת…
 • המורה לנהיגה שמסביר את כללי הנהיגה באמצעות נגיעות בירכיים של התלמידה…

 

מעשה מגונה אינו מחייב נגיעה ואפשרי גם ללא מגע בין המטריד למוטרד.

למשל הנה 3 דוגמאות:

 • אדם שמתערטל מול אדם אחר.
 • אדם שמצלם אדם אחר בשירותים או במקלחת.
 • אדם שמאונן בפומבי.

 

ומול המעשים שנחשבים לאקט מגונה מבלי שהתקיים מגע פיזי בין המטריד למוטרד, אנו מוצאים את המעשים בהם התקיים מגע מהקשים ביותר בין התוקף למותקף: אונס ומעשה סדום. גם מעשים אלו נחשבים כמעשה מגונה מבחינת החוק למניעת הטרדה מינית, כך נקבע בפסיקה. יש חוקים רלבנטיים רבים נוספים.

 

היבט פלילי

לכל מעשה מגונה יש היבט פלילי (הנפגע או הנפגעת זכאים להגיש תלונה במשטרה, המשטרה חוקרת ומגישה ממצאי חקירה לפרקליטות והפרקליטות מחליטה אם להגיש כתב אישום וככל שכן, זוהי תביעה פלילית של המדינה נגד התוקף, כשמעמדם של הנפגעים הינו של מתלוננים בלבד ואין להם כמעט השפעה על כל התהליך) ויש היבט אזרחי (הנפגע או הנפגעת זכאים להגיש תביעה אזרחית נגד המטריד או הפוגע, לקבלת פיצויים ממנו בעקבות המעשים המגונים. כאן מעמדם הוא של תובע או תובעת ויש להם שליטה מלאה על התהליך. הפיצוי יכול להתקבל גם במסגרת הליכי נוספים- למשל גישור).

הנפגע או הנפגעת יכולים לנקוט בשני ההליכים, במקביל או אחד לאחר השני, יש לכך משמעויות שונות ומגוונות והשיקולים איך לפעול הינם שיקולים משפטיים ואסטרטגיים שהנפגע או הנפגעת צריכים לקבל ביחד עם עו"ד שזה תחום מומחיותו.

 

מה לעשות במקרה של תקיפה מינית?

לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין לעבירות מין, שתחום מומחיותו הינו ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית ותקיפה מינית, כעו"ד העוסק מזה שנים במלוא זמני בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית ובכללם לא מעט נפגעים שחוו את החוויה הקשה של מעשה מגונה מצד המטריד או הפוגע, אני עוסק במקרים קשים אלה ברמה יומיומית. מיותר לציין את החשיבות הרבה של התמצאות בפרטים הקטנים של החוק והפסיקה בתחום זה – הרבה פעמים ההבדל בין הצלחה לכישלון מצוי בפרטים הללו.

לכן באפשרותי לעזור לנפגעות ונפגעים שבוצע בהם מעשה מגונה, לאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה שקרה להם ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשותם וכן לעזור להם לגבש את הפתרון המועדף עליהם בהתאם לרגישויות הרבות הקיימות אצלם ולמאפיינים של אותו מקרה.

 

איך אחליט מי יהיה העו"ד שלי?

חשוב להקפיד שבחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים תהא לאחר שהגעת למסקנה שמבחינה מקצועית יש לאותו עו"ד את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה שלך ומבחינה אנושית יש לו את היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה.

המידע באתר זה רלבנטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה ואמפטית עם עורך דין שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. התקשרו אלינו לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
מעשה מגונה בקטין

אחת מעבירות המין הקשות ביותר והבזויות ביותר הינה עבירות מין בקטינים. בחלק גדול מהמקרים של עבירות מין בקטינים מדובר בעבירות מין הנעשות בתוך התא המשפחתי

קרא עוד »
עורך דין הטרדה מינית בעבודה

כיצד להתמודד עם סיטואציה של הטרדה מינית בעבודה? במקרה הפחות גרוע, הטרדה מינית בעבודה מתחילה במחמאות החורגות מגבול הטעם הטוב שדי מהר עוברות את הגבול

קרא עוד »
בעילה אסורה בהסכמה

בעילה אסורה בהסכמה הינה מצב בו אדם משיג טובות הנאה מיניות מאדם אחר, בדרך כלל תוך שהוא מנצל מערכת יחסי מרות ביניהם ואת עדיפותו לעומת מי

קרא עוד »
תביעה על הטרדה מינית

כל הטרדה מינית באשר היא פוגעת קשות בקורבן ולא כל שכן כאשר המעשים מתבצעים במסגרת מקום העבודה שרובנו נמצאים בו חלק גדול מחיינו הבוגרים, תלויים

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן