הטרדה מינית של קטין במשפחה

אם ישנו מקרה של התעללות מינית בקטין במשפחה: אפשר לפעול עד גיל 35!

"בבקשה, יומני, תעשה שאבא ימות. רק אז אהיה שמחה", כך כתבה ורד לב ביומנה בגיל 10! ובחלוף פחות משנה כתבה ורד לב "עוד 22 ימים יש לי יום הולדת, אהיה בת 11. כמה חבל שאני לא מתה כבר בגיל 1"!. בחלוף שנים רבות ורד הגישה תלונה במשטרה בנושא התעללות מינית במשפחה – על כך שאביה אנס אותה בילדותה ועל כך שאחיה הגדול נטל חלק בכך. לפני כארבע שנים הפרקליטות החליטה לסגור את התיק מחוסר ראיות. ב-29.11.2014, לאחר מאבק ארוך ומספר נסיונות התאבדות, ורד הצליחה לשים קץ לחייה ותלתה את עצמה.

הבלגה, הרכנת ראש ורגשי אשם משרתים רק את הפוגע. אין סיבה בעולם שהוא לא ישלם על הפגיעה בכם ובכבודכם ביוקר ובהקדם האפשרי! החזירו לעצמכם את השליטה במצב ובצעו כבר עכשיו את הצעד הראשון. פנו אלינו ונגבש עבורכם את המהלך הדיסקרטי המתאים ביותר למקרה ולאינטרסים שלכם.

 

 

פגיעה מינית בקטינים במשפחה

תקיפה מינית, התעללות ופגיעה מינית בתוך המשפחה הינה תופעה קשה שיש להילחם בה בכל דרך חוקית אפשרית. מאמר זה נועד להפנות זרקור לתופעה הנוראית של תקיפה מינית או הטרדה מינית בקטינים ובחסרי ישע וזאת מבלי להקל כהוא זה בחומרה ובעוצמת המאבק שיש לנהל בנגע הקשה של הטרדה מינית או פגיעה מינית שסובלים ממנו נפגעות ונפגעים רבים שאינם קטינים או חסרי ישע. המקרה של ורד לב שתואר לעיל, הינו מקרה שסיומו טראגי וכואב, כואב מאוד, אולם לא כל המקרים מסתיימים באופן שכזה.

לדוגמא, ב-10.9.2014 נשלח ל 12 שנות מאסר, אביה של פלונית, לאחר שהורשע במעשי גילוי עריות כלפיה, שבמסגרתם בהיותה כבת 10–11 שנים, הוא ביצע בה מעשי אינוס ומעשים מגונים בתדירות של מספר פעמים בשבוע.

ביהמ"ש העליון, ביטא את שאט נפשו ממעשי אביה של פלונית במילים ברורות אלו:

"… על העונש לשקף את חומרת המעשים שעשה המערער במתלוננת. עליו לשקף את גזילת ילדותה, את ניצול אמונה ותלותה במי שאמור היה לאהבה ללא תנאי ולהגן עליה מכל רע… על העונש לשקף את החומרה של מעשי פגיעה שכאלה בילדים רכים בשנים, בדל"ת אמות בית המשפחה, רחוקים מכל עין חיצונית, ולא כל שכן כאשר הם מבוצעים משך תקופה ארוכה."

במקרה אחר התבטא ביהמ"ש במילים המשקפות את המשמעות הקשה של הטרדה מינית במשפחה ופגיעה מינית בקטינים ואת החומרה שיש לייחס לה:

ובכך הוא מסכם

"על החומרה שיש בעבירות מין, לא כל שכן כאשר הן מבוצעות בקרבן קטין או קטינה, דומה כי אין צורך להכביר מילים. חילול כבוד האדם של הקרבן, ניצול התמימות האמון, חוסר האונים ואי היכולת להתנגד באופן משמעותי שמאפיינים פעמים רבות קרבנות עבירה קטינים, ניצול החשש והפחד אצל רבים מהם מחשיפת המעשים, הצלקות הנפשיות העמוקות הנחרתות בנפשם, הפגיעה בתפקודם השוטף במסגרות החיים השונות, הזוגיות, החברתיות, האישיות ואחרות – כל אלה הם אך מקצת הטעמים לחומרתן היתרה של עבירות המין המבוצעות בקטינים.

הגנה על שלומם של קטינים, על שלמות גופם ונפשם הינה אינטרס חברתי מוגן על ידי דיני העונשין. על העונש הנגזר במקרים שעניינם לשקף את ההגנה על כבודם, גופם ונפשם של קטינים וקטינות ולהרחיק מן הציבור את אלו מהם נשקף להם סיכון. על העונש לשקף את הסלידה מן המעשים, את הוקעתם, ולשלוח מסר מרתיע לעבריין שעניינו נידון ולציבור העבריינים בכוח." (ע"פ 6690/07 פלוני נ' מדינת ישראל (10.3.2008) פסקה 6).

בכל מקרה של התעללות מינית או פגיעה מינית בתוך המשפחה, אני ממליץ בכל תוקף אף פעם לא לאבד תקווה ותמיד לבדוק היטב מה ניתן לעשות מבחינה חוקית, כולל במקרים בהם הנפגעים חושבים שלכאורה חלה התיישנות.

חובה לעשות הכל (במסגרת החוק כמובן) כדי להעניש קשות את מי שביצע מעשים כה נוראים של פגיעה מינית או הטרדה מינית כפי שמפורט לעיל.

לסיכום

המידע באתר זה רלבנטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה ואמפטית עם עורך דין שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. התקשרו אלינו לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
מעשה מגונה בקטין

אחת מעבירות המין הקשות ביותר והבזויות ביותר הינה עבירות מין בקטינים. בחלק גדול מהמקרים של עבירות מין בקטינים מדובר בעבירות מין הנעשות בתוך התא המשפחתי

קרא עוד »
עורך דין הטרדה מינית בעבודה

כיצד להתמודד עם סיטואציה של הטרדה מינית בעבודה? במקרה הפחות גרוע, הטרדה מינית בעבודה מתחילה במחמאות החורגות מגבול הטעם הטוב שדי מהר עוברות את הגבול

קרא עוד »
מעשים מגונים

מיצוי הדין עם מבצע מעשה מגונה לכל מעשה מגונה יש היבט פלילי והיבט אזרחי, המאפשרים לקורבנות למצות את הדין עם הפוגע. עורך דין דורון ויינרייך, המייצג אך

קרא עוד »
עבירת אונס

מהי עבירת אונס? ההגדרה החוקית של אונס עפ"י חוק העונשין (החוק הפלילי העיקרי של מדינת ישראל) הינה רחבה ואולם ברוב המקרים מדובר בבעילת אישה שלא

קרא עוד »
בעילה אסורה בהסכמה

בעילה אסורה בהסכמה הינה מצב בו אדם משיג טובות הנאה מיניות מאדם אחר, בדרך כלל תוך שהוא מנצל מערכת יחסי מרות ביניהם ואת עדיפותו לעומת מי

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן