הטרדה מינית על ידי גורם מטפל

ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית ע"י רופא, פסיכולוג, פסיכיאטר, מטפל

מעת לעת אנו נתקלים בידיעות שמתפרסמות על הטרדות מיניות שבוצעו במהלך במסגרת טיפול אצל רופא, פסיכולוג, פסיכיאטר או במהלך טיפול אצל מטפל שאינו רופא (טיפול ברפואה משלימה, טיפול פרא רפואי, עיסוי וכו'). בחלומות המסוייטים ביותר, המטופלים לא לוקחים בחשבון שהם יוטרדו מינית באחד המקומות הבטוחים ביותר שאמורים להיות.

הבלגה, הרכנת ראש ורגשי אשם משרתים רק את הפוגע. אין סיבה בעולם שהוא לא ישלם על הפגיעה בכם ובכבודכם ביוקר ובהקדם האפשרי! החזירו לעצמכם את השליטה במצב ובצעו כבר עכשיו את הצעד הראשון. פנו לעורך דין דורון ויינרייך לתאום פגישה כבר בימים הקרובים ונגבש עבורכם ואתכם את המהלך הדיסקרטי המתאים ביותר למקרה ולאינטרסים שלכם.

 

ניצול לרעה בתפקיד כגורם מטפל

ההטרדה המינית  על ידי הרופא  או המטפל יכולה להיות באופן של הצעת הצעות בעלות אופי מיני, או אמירת התייחסויות ביחס למינו או מיניותו של המטופל ונפוצות יותר תופעות שבהן הרופא או המטפל מקיים עם המטופל מגע פיזי לכאורה במסווה של חלק מהטיפול, בעוד שאין שום קשר בין הטיפול שאותו מטפל אמור לבצע לבין אותו מגע שהוא מבצע מתוך כניעה ליצריו ותוך ניצול האמונה העיוורת שיש למטופל כלפיו, כחלק בלתי נפרד מהמערכת המובנית בין רופא לפציינט או בין מטפל כלשהו לבין מטופליו.

המעשים הללו חמורים ביותר ויש להילחם בהם בכל הכלים החוקיים האפשריים – כמובן תוך התאמה לפרטים הספציפיים של המקרה, הרופא והמטופל והאינטרסים של המטופל וזאת בחוכמה ועל פי רוב באופן דיסקרטי.

יודגש שאין בדברים במאמר זה כדי להטיל דופי כללי ברופאים או במטפלים באשר הם ואין כל ספק שרובם המכריע עושה מלאכתו נאמנה.

מאמר זה נועד כדי להבהיר מעט את התופעה של הטרדה מינית על ידי רופא או במהלך טיפול רפואי או אחר – תופעה בה אני נתקל  שוב ושוב כעורך דין שלפני שנים בחר לעסוק במלוא זמנו אך ורק בייצוג של נפגעות ונפגעי הטרדה מינית/תקיפה מינית/עבירות המין השונות.

 

מה לעשות במקרה של הטרדה מינית במהלך טיפול רפואי, פסיכולוגי, נפשי או פרא-רפואי?

לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד דורון ויינרייך שתחום מומחיותו הינו ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, לרבות במקרים של הטרדה מינית על ידי רופא (כולל פסיכיאטר) או פסיכולוג או מטפל אחר.

מיותר לציין את החשיבות הרבה של התמצאות בפרטים הקטנים של החוק והפסיקה בתחום זה – הרבה פעמים ההבדל בין הצלחה לכישלון מצוי בפרטים הללו. לכן באפשרותי לעזור לנפגעות ונפגעי ההטרדה המינית לאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה שקרה להם ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשותם וכן לעזור להם לגבש את הפתרון המועדף עליהם בהתאם לרגישויות הרבות הקיימות אצלם ולמאפיינים של אותו מקרה.

 

איך אחליט מי יהיה העו"ד שלי?

חשוב להקפיד שבחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים תהא לאחר שהגעת למסקנה שמבחינה מקצועית יש לאותו עו"ד את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה שלך ומבחינה אנושית יש לו את היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה.

המידע באתר זה רלבנטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, דיסקרטית ואמפטית עם עורך דין דורון ויינרייך שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. התקשרו אלינו לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך.

עו"ד דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עו"ד דורון ויינרייך הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
ניצול יחסי מרות

מה מסתתר מאחורי המונח יחסי מרות? מה זה ניצול יחסי מרות ומה המשמעות החוקית של סיטואציה זו? האם התנהגות בעלת אופי מיני יכולה להיחשב כהטרדה מינית

קרא עוד »
הטרדה מינית בצבא

"אחת מכל 8 חיילות בצה"ל דיווחה השנה על הטרדה מינית בצבא". כך בכתבתו של מתן חצרוני, כתב חדשות 2 באינטרנט, חדשות 2, שפורסמה ב 03/02/14. עפ"י

קרא עוד »
עורך דין הטרדה מינית בעבודה

כיצד לפעול במקרה של הטרדה מינית בעבודה? במקרה הפחות גרוע, הטרדה מינית בעבודה מתחילה במחמאות החורגות מגבול הטעם הטוב שדי מהר עוברות את הגבול והופכות

קרא עוד »
פגיעה מינית בילדים

במקרה של פגיעות מיניות בילדים – אפשר לפעול עד גיל 35! מעת לעת עולות לכותרות כתבות מחרידות המתארות מקרים חמורים של פגיעה מינית או התעללות מינית

קרא עוד »
עבירת אונס

מהי עבירת אונס? ההגדרה החוקית של אונס עפ"י חוק העונשין (החוק הפלילי העיקרי של מדינת ישראל) הינה רחבה ואולם ברוב המקרים מדובר בבעילת אישה שלא

קרא עוד »
דילוג לתוכן