הטרדה מינית על ידי רופא, מטפל ופסיכולוג

ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית מצד רופא או מטפל

מעת לעת אנו נתקלים בידיעות שמתפרסמות על הטרדות מיניות שבוצעו לכאורה במהלך במסגרת טיפול נפשי, רפואי או פארה-רפואי. מאמר זה עוסק בהטרדה מינית על ידי רופא (גניקולוג, פסיכיאטר או כל רופא אחר), או בהטרדה מינית על ידי מי שמטפל שאינו רופא (אח, כוח עזר, מטפל ברפואה משלימה, פסיכולוג וכדומה). בחלומות המסויטים ביותר המטופל לא לוקח בחשבון שהרופא יטריד אותו מינית!

הבלגה, הרכנת ראש ורגשי אשם משרתים רק את הפוגע. אין סיבה בעולם שהוא לא ישלם על הפגיעה בכם ובכבודכם ביוקר ובהקדם האפשרי! החזירו לעצמכם את השליטה במצב ובצעו כבר עכשיו את הצעד הראשון. פנו אלינו ונגבש עבורכם את המהלך הדיסקרטי המתאים ביותר למקרה ולאינטרסים שלכם.

 

ניצול לרעה בתפקיד כגורם מטפל

ההטרדה המינית  על ידי הרופא  או המטפל יכולה להיות באופן של הצעת הצעות בעלות אופי מיני, או אמירת התייחסויות ביחס למינו או מיניותו של המטופל ונפוצות יותר תופעות שבהן הרופא או המטפל מקיים עם המטופל מגע פיזי לכאורה במסווה של חלק מהטיפול, בעוד שאין שום קשר בין הטיפול שאותו מטפל אמור לבצע לבין אותו מגע שהוא מבצע מתוך כניעה ליצריו ותוך ניצול האמונה העיוורת שיש למטופל כלפיו, כחלק בלתי נפרד מהמערכת המובנית בין רופא לפציינט או בין מטפל כלשהו לבין מטופליו.

המעשים הללו חמורים ביותר ויש להילחם בהם בכל הכלים החוקיים האפשריים – כמובן תוך התאמה לפרטים הספציפיים של המקרה, הרופא והמטופל והאינטרסים של המטופל וזאת בחוכמה ועל פי רוב באופן דיסקרטי.

יודגש שאין בדברים במאמר זה כדי להטיל דופי כללי ברופאים או במטפלים באשר הם ואין כל ספק שרובם המכריע עושה מלאכתו נאמנה.

מאמר זה נועד כדי להבהיר מעט את התופעה של הטרדה מינית על ידי רופא או במהלך טיפול רפואי או אחר – תופעה בה אני נתקל  שוב ושוב כעורך דין שלפני שנים בחר לעסוק במלוא זמנו אך ורק בייצוג של נפגעות ונפגעי הטרדה מינית/תקיפה מינית/עבירות המין השונות.

 

מה לעשות במקרה של הטרדה מינית במהלך טיפול רפואי, פסיכולוגי, נפשי או פרא-רפואי?

לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד שתחום מומחיותו הינו ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, לרבות במקרים של הטרדה מינית על ידי רופא (כולל פסיכיאטר) או פסיכולוג או מטפל אחר.

מיותר לציין את החשיבות הרבה של התמצאות בפרטים הקטנים של החוק והפסיקה בתחום זה – הרבה פעמים ההבדל בין הצלחה לכישלון מצוי בפרטים הללו. לכן באפשרותי לעזור לנפגעות ונפגעי ההטרדה המינית לאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה שקרה להם ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשותם וכן לעזור להם לגבש את הפתרון המועדף עליהם בהתאם לרגישויות הרבות הקיימות אצלם ולמאפיינים של אותו מקרה.

 

איך אחליט מי יהיה העו"ד שלי?

חשוב להקפיד שבחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים תהא לאחר שהגעת למסקנה שמבחינה מקצועית יש לאותו עו"ד את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה שלך ומבחינה אנושית יש לו את היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה.

המידע באתר זה רלבנטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה ואמפטית עם עורך דין שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. התקשרו אלינו לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
תקיפה מינית

במקרים שלפניכם כל הנפגעות והנפגעים עברו תקיפה מינית שבמהלכה, התוקף נגע בגופם נגיעות אסורות. התוקף יכול להיות אדם זר ובהרבה מקרים התוקף הינו אדם שהמותקף מכיר אותו על

קרא עוד »
תביעה על הטרדה מינית

כל הטרדה מינית באשר היא פוגעת קשות בקורבן ולא כל שכן כאשר המעשים מתבצעים במסגרת מקום העבודה שרובנו נמצאים בו חלק גדול מחיינו הבוגרים, תלויים

קרא עוד »
הטרדה מינית בצבא

"אחת מכל 8 חיילות בצה"ל דיווחה השנה על הטרדה מינית בצבא". כך בכתבתו של מתן חצרוני, כתב חדשות 2 באינטרנט, חדשות 2, שפורסמה ב 03/02/14. עפ"י

קרא עוד »
מעשה מגונה בקטין

אחת מעבירות המין הקשות ביותר והבזויות ביותר הינה עבירות מין בקטינים. בחלק גדול מהמקרים של עבירות מין בקטינים מדובר בעבירות מין הנעשות בתוך התא המשפחתי

קרא עוד »
ניצול יחסי מרות

מה מסתתר מאחורי המונח יחסי מרות? מה זה ניצול יחסי מרות ומה המשמעות החוקית של סיטואציה זו? האם התנהגות בעלת אופי מיני יכולה להיחשב כהטרדה מינית כאשר

קרא עוד »
ניצול יחסי מרות בעבודה

כיצד ניתן להתמודד עם ניצול יחסי מרות בעבודה יחסי מרות הינם יחסים הנובעים מהפרשי סטאטוס בין שני בני אדם, הנובעים מתפקידם, ממקצועם או ממעמדם, ובעקבותיהם

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן