החוק למניעת הטרדה מינית

לתוך המציאות היומיומית של חיינו השתרבבה לה מציאות שאסור להשלים איתה, ובה נשים (בדרך כלל) הפכו למעין  מטרה נעה במטווח, שמטרידים מיניים למיניהם מנסים עליה את כוחם. הטרדות מיניות מתרחשות בכל מקום  – זה קורה בצבא, זה קורה במקום העבודה, זה קורה באוניברסיטה, זה קורה ברחוב, זה עלול לקרות בכל מקום! התופעה החמורה והפסולה הזו הינה הרת אסון, אסור להשלים איתה ויש לעשות את כל שניתן במסגרת החוק, על מנת להילחם בה ולמגר אותה, מוקדם ככל האפשר ובאופן היעיל ביותר, תוך היעזרות בעו"ד שזהו תחום התמחותו הבלעדי, שמייצג נפגעים ונפגעות בלבד, שרמתו האישית והאנושית גבוהה לא פחות מרמתו המקצועית, שיטפל במקרה שלך במסירות, במקצועיות ותוך הקדשת זמן מרבית כאילו זה המקרה היחיד בו הוא מטפל, ועוד ועוד.

 

הליכים פלילים למניעת הטרדה מינית

ניתן לפעול נגד המטריד במישור הפלילי, ניתן לפעול נגד המטריד במישור האזרחי, אם ההטרדה קרתה במסגרת מקום העבודה ניתן לפעול בהתאם לתקנון למניעת הטרדה מינית וכן במסגרת הדין המשמעתי הנוהג במקום. כמובן ניתן לשלב ולפעול במספר מישורים.

נסיוננו מטיפול במקרים של הטרדה מינית מראה כי נקיטת פעולה נמרצת במישור האזרחי, הינה אמצעי יעיל ביותר שבאפשרותו במקרים רבים לסיים את הפרשה במשא ומתן מחוץ לכותלי בית המשפט, תוך מיקסום סכום הפיצוי למוטרד והסנקציה למטריד.

 

הליכים אזרחיים למניעת הטרדה מינית

העדיפות לפעולה המישור האזרחי, תקפה גם במקרים בהם נגיש וננהל בשם המוטרד תביעה אזרחית, שכן במקרים אלה היוזמה הינה בידי המוטרד אשר שולט על התהליך ומנהל אותו מול המטריד ומול בית המשפט (להבדיל מפעולה במישור הפלילי בו השליטה על ניהול התהליך עוברת מהמוטרדת אל המשטרה והפרקליטות).

חשוב לזכור כי ניתן לסיים את הפרשה במו"מ מחוץ לכותלי בית המשפט תוך מיקסום סכום הפיצוי למוטרד, גם לאחר שהוגשה התביעה האזרחית.

 

3 צעדים משפטיים מומלצים

1. להתייעץ מיידית עם עו"ד שמצוי בתחום זה – עורך דין לעבירות מין וזאת בטרם נקיטה בצעד כלשהו

2. אם מדובר בהטרדה מינית במסגרת יחסי העבודה, לפנות מיידית לאחראית למניעת הטרדה מינית במקום העבודה, עפ"י התקנון למניעת הטרדה מינית.

3. בהקדם האפשרי או לנקוט בהליך פלילי (תלונה במשטרה) או בהליך אזרחי (להגיש תביעה אזרחית מבלי לחרוג מתקופת ההתיישנות כפי שפורט לעיל) או לשלב ביניהם, הכל בהתאם להחלטות שהמוטרד יוכל לקבל באופן טוב יותר בעקבות הייעוץ המשפטי.

כמובן שאם יש צורך בסיוע רפואי ו/או נפשי ו/או כל סיוע אחר שאינו משפטי, יש לפנות ללא שיהוי לגורמים המוסמכים המתאימים.

 

לסיכום

המידע באתר זה רלוונטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, דיסקרטית ואמפטית עם עורך דין דורון ויינרייך שתחום התמחותו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא אינו מייצג את הפוגעים והמטרידים בשום אופן.

איך לבחור בעורך דין המתאים ביותר?

מומלץ לבחור בעו"ד העומד בכל התנאים הללו:

  • תחום מומחיותו הבלעדי הוא ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, פגיעה מינית עבירות מין וכיו"ב.
  • הנפגעת או הנפגע נפגשו איתו והשתכנעו שהוא האדם המתאים ביותר עבורם לא רק מבחינה מקצועית אלא הוא מתאים ללוות אותם בפרשה כל כך רגישה גם מבחינה אנושית.
  • הנפגעת או הנפגע מאמינים שיש לאותו עו"ד את הסיכוי הטוב ביותר להשיג עבורם את התוצאות הטובות ביותר באותו מקרה.

עורך דין דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית  ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר.

תאמו פגישה עם עורך דין דורון ויינרייך כבר בימים הקרובים.

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך.

עו"ד דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עו"ד דורון ויינרייך הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
עורך דין לעבירות מין

כאשר מדובר בעבירות מין שמהוות את אחת הפגיעות הקשות ביותר בגוף ובנפש, אם לא הקשה ביותר, חשוב לפנות לעורך דין דורון ויינרייך שמתמחה באופן ייחודי

קרא עוד »
דילוג לתוכן