הטרדות מיניות במקום העבודה או במסגרת השירות הצבאי בצה"ל

בכל מקום עבודה אמור להיות תקנון למניעת הטרדה מינית, אמור להיות ממונה מכוח החוק למניעת הטרדה מינית ואמורות להתבצע פעולות הסברה והדרכה בנושא של מניעת הטרדה מינית.

באילו מקרים אפשר להגיש תלונה על הטרדות מיניות במקום העבודה? 

בכל מקרה בו ממונה או עמית לעבודה מבצע מעשה שיש בו הטרדה מינית ניתן לפעול בשלושה מישורים: הגשת תלונה לממונה על הטרדות מיניות במקום העבודה, פעולה במישור האזרחי ופעולה במישור הפלילי.

מה נכון לעשות?  לפנות לעורך דין המתמחה בנושא הטרדות מיניות ולברר מה משמעות המעשים ומה הזכויות שיש לנפגעת או הנפגע במסגרת החוק ובאילו מתוך אפשרויות הפעולה הנ"ל כדאי לנקוט ומתי.

עובדות רבות (רוב הנפגעות הן נשים ולפיכך ההתייחסות כאן תהיה במין נקבה) חוששות להגיש תלונה במסגרת העבודה מתוך חשש לאבד את מקום עבודתן. החוק במדינת ישראל שומר על הזכויות של העובד/ת במקרים הללו, ופיטורין של עובד/ת עקב הגשה של תלונה מצידם על הטרדה מינית היא התנכלות בלתי חוקית.

על מנת שתוכלי לקבל הכוונה לגבי המקרה שלך, מומלץ לפנות למשרד עורך דין המתמחה בתחום הטרדות מיניות ועבירות מין. כל מקרה של הטרדה מינית הוא לגופו ואינו דומה במאת האחוזים למקרה אחר. הצד הפוגע יכול לפרש את המעשים שלו כחיזור והצד הנפגע יכול לפרש את מעשי הפוגע כהטרדה. עורך דין מקצועי בתחום הטרדות מיניות יידע לייצג אותך ולפעול למיקסום התוצאות האפשריות באותו מקרה.

הטרדות מיניות בצבא

מלבד מקומות עבודה, גם במסגרת הצבאית מתרחשים מקרים רבים של הטרדות מיניות. הטרדות מיניות בצבא מתרחשות בדרך כלל על-ידי מפקדים לחיילות הכפופות להם או בין חיילים לחיילות אחרות. יש צורך להוקיע מקרים של הטרדות מיניות בצה"ל ומאד חשוב שהמפקדים והחיילים הפוגעים יקבלו את העונש שלהם על-פי החוק.

ייעוץ וטיפול משפטי בהטרדות מיניות במקום העבודה ובצה"ל דרך משרד עורך דין דורון ויינרייך 

לטיפול משפטי מקצועי במקרים של הטרדות מיניות במקום העבודה או במסגרת השירות בצה"ל, אתן מוזמנות לפנות למשרד עורכי דין דורון ויינרייך שהינו בעל ניסיון רב בטיפול בתיקים בתחום הטרדות ועבירות מין.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
סחיטה מינית ברשת

שיטת הפעולה של סחטני רשת היא בדרך כלל פניה לקורבן פוטנציאלי באמצעות הרשתות החברתיות ואתרי ההיכרויות, כאשר העבריין בעצם מתחזה לאדם תמים. כשמדובר על סחיטה

קרא עוד »
הטרדה מינית על ידי רופא

הטרדה מינית על ידי רופא הינה תופעה מצערת שבמסגרתה רופא שנשבע שבועת סוקרטס להיטיב עם המטופלים שלו וכפוף לחוק ולכללי האתיקה הרפואית, מועל בתפקידו ופוגע

קרא עוד »
עו"ד הטרדות מיניות

מה עושים במקרה של הטרדה מינית במקומות בהם יש יחסי מרות כלפי צד שני? במקומות עבודה או בשירות הצבאי יש תפקידים היררכיים ברורים. כאשר עובדת

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן