הטרדה מינית ע"י פסיכולוג או פסיכיאטר או רופא או מטפל אלטרנטיבי

יותר ויותר אנשים פונים היום לטיפול פסיכולוגי. בעבר, לטיפול פסיכולוגי היתה קונוטציה שלילית. הסתייעות בפסיכולוג היתה עלולה לתייג את המטופל כחלש או אפילו כ"סובל מבעיות נפשיות קשות". כיום המצב שונה, טיפול פסיכולוגי הינו דבר שבשגרה ואנשים בכלל פונים לייעוץ פסיכולוגי כמעט עבור כל דבר. כאמור, יש כאלו שרואים בפניה לפסיכולוג משהו שלילי ויש אחרים שרואים בזה תופעה נורמלית. כך או כך, יש הרבה שפונים לפסיכולוג.

בטיפול פסיכולוגי קורה הרבה שהמטופל או המטופלת (נשתמש מכאן בלשון נקבה מכיוון שרוב הקורבנות הן נשים אך הכוונה לגברים ונשים כאחד) רואות במטפל מעין מושיע. מעין גורו. מעין כהן דת. כתוצאה מכך נוצרת מערכת יחסים שבה שני צדדים- הצד החזק- הפסיכולוג והצד החלש והנחות הוא המטופלת קורבן הנסיבות שתולה הרבה תקוות בפסיכולוג שאמור להושיע אותה ולחלץ אותה מהמצב  הנפשי הקשה שהמטריד מינית גרם לו.

הרוב המוחלט של הפסיכולוגים והמטפלים בכלל, לא מנצלים מצב זה לרעה המצב זה ועושים כל שביכולתם לתת למטופליהם את הטיפול המיטבי.

למרבה הצער יש מעט פסיכולוגים שמנצלים מצב זה, בו המטופל ובדרך כלל המטופלת "תלויים" כמעט באופן מוחלט בפסיכולוג ונמצאים במצב של פגיעות שמנוצל אז לרעה על ידי הפסיכולוג או המטפל האחר.

כך הולכים ומתרבים מקרים של הטרדה מינית ע"י פסיכולוג או פסיכולוגים. באותה מידה, הטרדה מינית ע"י פסיכיאטר. הטרדה מינית ע"י מטפל באופן כללי היא חמורה מאד כולל במקרים בהם המטפל מנצל את האמון המקצועי שהמטופלת נותנת בו ומבצע את הפגיעה המינית תחת מסווה של חלק מההליך הטיפולי.

מהמצב הקשה הזה יש מוצא. עו"ד דורון ויינרייך מתמחה במקרים של הטרדה מינית ע"י פסיכולוג, הטרדה מינית ע"י רופא, הטרדה מינית ע"י פסיכיאטר או הטרדה מינית ע"י כל מטפל אחר. לעיתים הקו מאד דק בין אסטרטגיית טיפול מסוימת לבין הטרדה מינית ע"י פסיכולוג. עו"ד דורון ויינרייך יודע להגדיר את הקו הזה והאם הוא נחצה. קיימים מקרים ברורים אבל קיימים גם מקרים מעורפלים וחשוב להבחין ביניהם ולפעול בנחישות ובתקיפות נגד הפוגע.

בדומה, הטרדה מינית ע"י רופא  (שרובם אנשי מקצוע הגונים וטובים) יכולה להתבצע תחת מסווה של הליך בדיקה פולשני מיותר, לעיתים בתוספת אמירות בעלות אופי מיני שלא היו אמורות להיאמר. הטרדה מינית על ידי רופא יכולה להתבצע גם בחלק מבדיקה שכן מחויב המציאות אבל הרופא לוקח אותה למקומות שהיא לא היתה אמורה להגיע אליהם.

בכל מקרה של חשד של המטופלת שאולי הרופא חצה גבולות, הצעד הנכון הוא לפנות לעורך דין דורון ויינרייך ולהגיע בדחיפות לפגישה. לעו"ד ויינרייך ניסיון רב במקרים של הטרדה מינית על ידי רופא או פסיכולוג או פסיכיאטר או מטפל אלטרנטיבי.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הטרדה מינית במקום העבודה

אנחנו מבלים שעות רבות במקום עבודתנו בו אנחנו פוגשים ונפגשים עם חברינו לעבודה, במשרד, ברכב, במטבח, בחדר אוכל, על רצפת הייצור ובחדרי הישיבות. האינטראקציה בין

קרא עוד »
משרד עו"ד תקיפה מינית

תקיפה מינית היא כל מעשה או פעולה בעלי אופי מיני שנעשים בניגוד לרצון החופשי. משרדו של עו"ד דורון ויינרייך הוא משרד עו"ד תקיפה מינית, אשר

קרא עוד »
ייצוג קורבנות עבירה

נפגעתם באופן מיני במקום העבודה שלכם או מבן משפחה? כדאי שתדעו שיש לכם למי לפנות! בכדי שתוכלו לפעול נגד האדם שפגע בכם, הדבר הטוב ביותר

קרא עוד »
סגירת תפריט
דילוג לתוכן