אין משמעות להסכמה שהושגה על ידי ניצול יחסי מרות

מערכת יחסים אינטימית "בהסכמה" בין עובד/ת לבין הממונה עליו/ה נחשבת להטרדה מינית כי בדרך כלל זו הסכמה שהושגה על ידי ניצול אסור של יחסי מרות. החוק אינו אוסר יחסים בהסכמה בין אנשים מבוגרים במקום עבודה אלא כשמדובר על ניצול אסור של יחסי מרות במקום העבודה או במצבים אחרים בהם מתקיימים יחסי מרות.

ניצול יחסי מרות כדי לקבל הסכמה יכול לקרות בתרחישים שונים ובנסיבות שונות שהמאחד בין כולן הוא שימוש לרעה בכוח ובסמכות של בעל המרות כדי להשיג יחסי מין  "בהסכמה" עם מי שכפוף למרותו, כאשר הדבר עשוי להשפיע על קידומו/ה או מעמדו/ה של הכפוף או הכפופה. ניצול יחסי מרות בעבודה היא הפרת חוק לכל דבר ועניין אשר בגינה ניתן לעמוד לדין. עו"ד דורון ויינרייך הגיע להחלטה לפני שנים רבות למקד את תחום עיסוקי המשפטי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית , עבירות מין.

החלטה חשובה נוספת שעו"ד דורון ויינרייך קיבל, היתה לעבוד אך ורק עם הצד הנפגע ובשום אופן ובשום מחיר לא לייצג את מי שהטריד ופגע מינית. ההחלטה החשובה הזו נובעת מעולם הערכים האישי שלו, הכולל מוסר גבוה ביותר, מצפון חסר פשרות, דחף בלתי פוסק להילחם מלחמת חורמה בעוולות ובחוסר צדק ועוד. עו"ד דורון ויינרייך מייצג ומטפל בתיקי ניצול יחסי מרות בעבודה, מעשים מגונים, הטרדה מינית בעבודה ועוד ועוד. מעשה מגונה יכול להיות ליטוף, מגע, חיבוק, נשיקה, אוננות, היחשפות, צילום אינטימי ובעצם כל מעשה שיכול להיחשב כמעשה לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיני .

ברוב המקרים של הטרדה מינית בעבודה (ובכלל), מי שנפגע הן נשים. כיום נושא זה נמצא על סדר היום, אך למרות זאת, הטרדה מינית עדיין קיימת במקומות עבודה רבים. על מנת למגר ולמנוע את התופעה המטרידה הזו, יש לעשות כל פעולה חוקית אפשרית וכן לפעול ללא הרף להגברת המודעות הציבורית.

עו"ד דורון ויינרייך מציע טיפול בהטרדה מינית בעבודה, וכן ייצוג מקצועי הולם.

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך.

עו"ד דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עו"ד דורון ויינרייך הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
משרד עו"ד תקיפה מינית

תקיפה מינית היא כל מעשה או פעולה בעלי אופי מיני שנעשים בניגוד לרצון החופשי. משרדו של עו"ד דורון ויינרייך הוא משרד עו"ד תקיפה מינית, אשר

קרא עוד »
הטרדה מינית במקום העבודה

אנחנו מבלים שעות רבות במקום עבודתנו בו אנחנו פוגשים ונפגשים עם חברינו לעבודה, במשרד, ברכב, במטבח, בחדר אוכל, על רצפת הייצור ובחדרי הישיבות. האינטראקציה בין

קרא עוד »
עורך דין עבירות מין בקטין

לפני שנים רבות עו"ד דורון ויינרייך החליט למקד את תחום עיסוקו המשפטי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית , עבירות מין. החלטה חשובה נוספת

קרא עוד »
עו"ד הטרדות מיניות

מה עושים במקרה של הטרדה מינית במקומות בהם יש יחסי מרות כלפי צד שני? במקומות עבודה או בשירות הצבאי יש תפקידים היררכיים ברורים. כאשר עובדת

קרא עוד »
דילוג לתוכן